MENU

Past Trustee Elections


March 13, 2013 Supplemental Levy Election Results

August 28, 2012 Supplemental Levy Election Results

In 2010, the responsibility for operating elections was transferred to the Canyon County Elections Department. The Elections Department maintains the records for elections on this site:

http://www.canyoncounty.org/Elected-Officials/Clerk/Clerk-Elections/ARCHIVE.aspx

PAST ELECTIONS

May 19, 2009

Trustee Zone 3: B. Edgar Johnson Unopposed - - - elected for 3-year term

May 20, 2008

Trustee Zone 1: Benjamin Gall Uncontested - - - elected for 2 years

Trustee Zone 4: Dr. Scott Kido Uncontested - - - elected for 3-year term

Trustee Zone 5: Dale Wheeler Uncontested - - - elected for 3-year term

 

Supplemental School Levy, in the amount of $3,000,000, to be levied over a period of two (2) years in equal amounts, for the purpose of purchasing textbooks, curricular materials, supplies, and equipment for schools of the district. The first $1,500,000 would be levied for the fiscal year beginning July 1, 2008 and ending June 30, 2009, and the second $1,500,000 would be levied for the fiscal year beginning July 1, 2009 and ending June 30, 2010.

 

2008 Supplemental Levy Results

School

YES

NO

TOTAL

% YES

Centennial

133

90

223

59.64%

Greenhurst

64

108

172

37.21%

Iowa

123

113

236

52.12%

Park Ridge

42

48

90

46.67%

Snake River

42

30

72

58.33%

Sunny Ridge

101

58

159

63.52%

Willow Creek

76

43

119

63.87%

TOTAL

581

490

1071

54.25%

 

A simple majority was needed; therefore, it passed.

 

May 15, 2007

Trustee Zone 1: Benjamin Gall 13

Jody Lynn Lester 41 elected 3-year term

 

Trustee Zone 2: Daren Coon 190 elected 3-year term

Maria Gonzalez Mabbutt 99

 

On July 10, 2007, Daren Coon was sworn in as Trustee for Zone 2. Because of personal reasons, a conflict of interest, and a breach of Idaho Code, Jody Lester was declared ineligible to be seated as a trustee. A vacancy for Zone 1 was declared and interested applications were accepted for one (1) month. In the August 14th board meeting, Benjamin Gall was appointed as Trustee of Zone 1, to serve in this position for one (1) year.

 

$38,500,000 bond election for one new elementary; renovating, upgrading, and expanding existing school facilities (particularly Nampa High School); purchasing equipment and technology upgrades; purchasing land for future school sites

 

2007 Bond Election Official Results

School

Yes

No

Total

% Yes

Centennial

317

77

394

80.46%

Central

61

15

76

80.26%

Greenhurst

161

53

214

75.23%

Iowa

189

85

274

68.98%

Lincoln

256

131

387

66.15%

Owyhee

176

29

205

85.85%

Park Ridge

130

46

176

73.86%

Reagan

198

54

252

78.57%

Roosevelt

167

49

216

77.31%

Sherman

119

77

196

60.71%

Snake River

98

39

137

71.53%

Sunny Ridge

184

80

264

69.70%

Willow Creek

112

16

128

87.50%

Total

2168

751

2919

74.27%

 

 

May 16, 2006

Trustee Zone 3: Dan Nogales unopposed3 year term

 

May 17, 2005

Trustee Zone 4: Scott H. Kido 279 elected 3 year term

Lisa Ramirez 13

Ted Rudder 220

Trustee Zone 5: Dale Wheeler unopposed 3 year term

 

May 18, 2004

Trustee Zone 1: Roger Hunt 105 elected 3 year term

Steve Law 67

Trustee Zone 2: Rex Burmester 191 elected 3 year term

Mike Emery 152

 

October 14, 2003

$39,000,000 bond election for one high school and two elementary schools

Polling Place

Votes For

Votes Against

Total Votes

% For

Centennial

277

108

385

71.95%

Central

106

61

167

63.47%

Greenhurst

352

157

509

69.16%

Iowa

270

124

394

68.53%

Lincoln

227

171

398

57.04%

Owyhee

259

61

320

80.94%

Park Ridge

217

90

307

70.68%

Reagan

229

71

300

76.33%

Roosevelt

231

56

287

80.49%

Sherman

189

95

284

66.55%

Snake River

141

64

205

68.78%

Sunny Ridge

316

126

442

71.49%

Totals

2814

1184

3998

70.39%

 

 

May 20, 2003

Trustee Zone 1: Roger Hunt 49 elected 1 year term

Steve Law 36

Trustee Zone 3: Dr. Daniel Nogales unopposed 3 year term

 

May 21, 2002

Trustee Zone 3: Paul Hicks 108

Dr. Daniel Nogales 359 elected 1 year term

Trustee Zone 4: Bob Henry 687 elected 3 year term

Karleen Savage 542

Trustee Zone 5: David Lewis 60

Lynn McConnell 141

Dale Wheeler235 elected 3 year term

 

(Redistricting in October, 2001, resulted in Zone 3 with no representation;Dr. Homan moved; Dan Nogales was appointed in Zone 3)

 

 

May 15, 2001

$39,750,000 bond election for three elementary schools, one middle school, new professional-technical buildings at two high schools, plus upgrades:

 

Polling Place

Votes For

Votes Against

Centennial Elementary

639

121

Central Elementary

137

38

Greenhurst Elementary

622

227

Iowa Elementary

516

103

Lincoln Elementary

492

208

Park Ridge Elementary

323

87

Sherman Elementary

166

66

Snake River Elementary

199

75

Sunny Ridge Elementary

530

143

Totals

3624

1068

 

Trustee Zone 1: Thomas Luna 99 elected 3 year term

David Lewis 89

Trustee Zone 2: Rex Burmester 296 elected 3 year term

Lamont Bostrom 144

Trustee Zone 5: Dr. Daniel Nogales 223

Dale Wheeler 225 elected 1 year term

(Dan Nogales had earlier been appointed to replace Don Taylor)

 

May, 2000

Trustee Zone 3: Dr. Scott Homan unopposed 3 year term

 

September 1, 1999

Supplemental Election ($2,200,000 in 1999 and $2,200,000 in 2000) – built 4 additional classrooms each at Park Ridge, Sherman, and Iowa; 8 new classrooms at Skyview; new cafeteria and 6 classrooms at Sunny Ridge:

 

Polling Place

Votes For

Votes Against

Centennial Elementary

330

220

Central Elementary

57

65

Greenhurst Elementary

292

316

Iowa Elementary

234

131

Lincoln Elementary

259

315

Park Ridge Elementary

140

102

Sherman Elementary

194

89

Snake River Elementary

83

83

Sunny Ridge Elementary

326

192

Totals

1915

1513

 

May, 1999

Trustee Zone 4: Bob Henry unopposed

Trustee Zone 5: Lynn McConnell 41

Donald Taylor 44 elected 3 year term

 

May, 1998

Trustee Zone 1: Tom Luna unopposed

Trustee Zone 2: Rex Burmester unopposed

 

May, 1997

Trustee Zone 2: Dr. Brian McGourty unopposed

 

May, 1996

Trustee Zone 4: Bob Henry 280 elected 3 year term

Don Langlands 172

Trustee Zone 5: Mary Ellen Collias 134 elected 3 year term

Dale Wheeler 113

 

May, 1995

Trustee Zone 1: Tom Luna unopposed

Trustee Zone 2: Rex Burmester 139 elected 3 year term

John Summerton 96

Howard Thomas 36

 

May, 1994

Trustee Zone 3: Dr. Brian McGourty 301 elected 3 year term

Peggy Wenner 102

 

March 22, 1994

$34,900,000 Bond Election for four elementary schools, one high school:

Polling Place

Votes For

Votes Against

Lakeview Elementary

589

284

Centennial Elementary

1035

299

Lincoln Elementary

963

412

Greenhurst Elementary

752

288

Sunny Ridge Elementary

827

267

Totals

4166

1550

 

May, 1993

Trustee Zone 4: Ron Adcock 245

Bob Henry 521 elected 3 yr term

Margie Pridgen 108

Trustee Zone 5: Emery Bess 151

Mary Ellen Collias 244 elected 3 yr term

Victor Torres 82

 

May, 1992

Trustee Zone 1: Steve Gonzales 14

Marletta Romero 58

Cammi Ellis 58 elected on coin toss

Larry Heimbrick 10

Trustee Zone 2: Rex Burmester 132 elected 3 year term

Laurene Stanford 118

 

May, 1991

Trustee Zone 3: Dr. Brian McGourty unopposed

 

May, 1990

Trustee Zone 4: Michael Rasmussen 219 elected 3 year term

Joan Brown 168

Trustee Zone 5: David Badger 140 elected 3 year term

Keith Drahn 132

Donald Morris 17

Steven Staley 29

 

May, 1989

Trustee Zone 1: Cammi Ellis 50

Steve Gonzales (write-in) 53 elected 3 year term

Trustee Zone 2: Rex Burmester 155 elected 3 year term

Larry McMillin 139

 

May, 1988

Trustee Zone 3: Bill Thompson 40 elected 3 year term

 

May, 1987

Trustee Zone 4: Michael Rasmussen 168 elected 3 year term

Holland Johnson 122

Trustee Zone 5: David Badger 49 elected 3 year term

 

May, 1986

Trustee Zone 1: Cammi Ellis 40 elected 3 year term

Bonnie Bell 24

Trustee Zone 2: Dr. Ted Comstock 40 elected 3 year term

 

May, 1985

Trustee Zone 1: Cammi Ellis 50 elected 1 year term

Albert Erickson 26

Trustee Zone 3: Max Durbin 118 elected 3 year term

Glenda Jamison 90

Don Parsons 77

Don Phelps 14

Trustee Zone 5: David Badger 34 elected 2 year term

 

May, 1984

Trustee Zone 4: Michael Rasmussen 75 elected 3 year term

Betty Jo Stellway 38

David Yoshida 14

Trustee Zone 5: Dr. Jay Fuhriman 71 elected 3 year term

Jim Roberts 4

May, 1983

Trustee Zone 1: Ed Byington 144 elected 3 year term

Aurora Quilantan 64

Dan Hastriter 62

Vera Lopez 28

Bonnie Bell 8

Trustee Zone 2: Dr. Ted Comstock 295 elected 3 year term

Rich Simmons 108

 

May, 1982

Trustee Zone 3: Dr. Ray Lindley 65 elected 3 year term

 

May, 1981

Trustee Zone 4: Dr. Darrell Marks 89 elected 3 year term

Betty Jo Stellway 31

Trustee Zone 5: Dr. Jay Fuhriman 72 elected 3 year term

Mrs. Bledsoe 32

 

May, 1980

Trustee Zone 1: Ed Byington 96 elected 3 year term

Robert E. Schaeffer 53

Trustee Zone 2: Dr. Ted Comstock 218 elected 3 year term

Dan Wisner, Sr. 18

Fred A. Gernhart 92

 

May, 1979

Trustee Zone 3: Ray E. Lindley 254 elected 3 year term

Eugene Dinius 155

Trustee Zone 1: Robert E. Schaeffer 106 elected 1 year term

Paul R. Taylor 80

 

May, 1978

Trustee Zone 4: Dr. Darrell Marks 93 elected 3 year term

Jewel Lake 22

Trustee Zone 5: Dale Pline 80 elected 3 year term

Paul Pack 40

 

May, 1977

Trustee Zone 1: John Christensen 229 elected

Humberto Fuentes 129

Trustee Zone 2: Dr. T.J. Comstock 102 elected

 

May, 1976

Trustee Zone 3: Ellis Albright 251

 

May, 1975

Trustee Zone 4: Dr. Darrell Marks 62 elected 3 year term

Trustee Zone 5: Dale Pline 99 elected 3 year term

Weston Loegering 14

 

May, 1974

Trustee Zone 1: Jerry Hess 148 elected 3 year term

Hector DeLeon 58

Trustee Zone 2: Dr. T.J. Comstock 63 elected 3 year term

Trustee Zone 3: Ellis Albright 136 elected 2 year term

D.L. Frahm 65

Trustee Zone 4: Dr. Darrell Marks 180 elected 1 year term

Rev. R. Adcock 61

Trustee Zone 5: Richard Crill 122 elected 1 year term

Syvia Garza 61

 

May, 1973

Trustee Zone 3: Ellis Albright 212 elected 3 year term

Hortencia Fuentes 39

 

May, 1972

Trustee Zone 4: Darrell Marks 355 elected 3 year term

Alan Voyles 250

Trustee Zone 5: Richard Crill 152 elected 3 year term

J.A. Feltar 126

 

May, 1971

Trustee Zone 1: Dr. C.A. McIntyre 29

Jerry M. Hess 43 elected 3 year term

Trustee Zone 2: Dr. T.J. Comstock 108 elected 3 year term

Leonard Martens 84

Trustee Zone 5: John H. Truksa 108

Richard Crill 130 elected 1 year term

 

May, 1970

Trustee Zone 3: Ellis Albright 335 elected 3 year term

Duane Gardner 287

 

June 16, 1970: Approve new trustee boundaries: In favor – 88; Opposed - 372

 

May, 1969

Trustee Zone 1: Lawrence Gray 63 elected 2 year term

Richard V. Keim 40

Trustee Zone 4: Allan Voyles 298 elected 3 year term

Shirley Helpenstell 286

William H. Lewis 53

Trustee Zone 5: Dr. S.C. Taylor 184 elected 3 year term

Dick Crill 122

Clark Theurer 78

Carolyn Cornils 10

 

May, 1968

Trustee Zone 1: Paul W. Johnson 32 elected, replaced by Richard V. Keim

Trustee Zone 2: Dr. Ted Comstock 24 elected

 

May, 1967

Trustee Zone 3: Sumner M. Johnson 190 elected

Gary A. McMahan 94

 

May, 1966

Trustee Zone 4: A. Jim Mallea 132 elected

Roland J. Smith 80

Trustee Zone 5: Dr. S.C. Taylor 31 elected

 

May, 1965

Trustee Zone 1: Dr. C.A. McIntyre 66 elected

Richard V. Keim 53

John H. Brandt 39

Trustee Zone 2: Dr. T.J. Comstock 124 elected

 

May, 1964

Trustee Zone 3: R. Baker Young 236

 

May, 1963

Trustee Zone 4: Larry Higgs 223 elected 3 year term

Jack Madison 65

Trustee Zone 5: Dr. S.C. Taylor 78 elected 3 year term

 

May, 1962

Trustee Zone 1: John Brandt 15 elected 3 year term

Trustee Zone 2: Dr. W.B. Ross 68 elected 3 year term

Trustee Zone 5: Dr. S.C. Taylor 45 elected 1 year term

 

May, 1961

Trustee Zone 3: A.H. Schade 139 elected 3 year term

Victor Hillyard 72

 

May, 1960

Trustee Zone 4: Lawrence C. Higgs 59 elected 3 year term

George Abraham 44

Ernest Allen 29

Trustee Zone 5: Howard Nafziger 59 elected 3 year term

Gilbert C. Ford 9

 

May, 1959

Trustee Zone 1: John H. Brandt 22 elected

Trustee Zone 2: Dr. W.B. Ross 91 elected

Webster Caldwell 17

 

May, 1958

Trustee Zone 3: A.H. Schade 20 elected

Mary Horton 13

 

May, 1957

Trustee Zone 4: Russell C. Bacon

Trustee Zone 5: Ernest Allen

 

September, 1955

Trustee Zone 3 Mary E. Horton 13 3 year term

 

September, 1954

Trustee Zone 4: Ernest Allen 3 year term

Trustee Zone 5: Leonard Tiegs 3 year term

 

September, 1953

Trustee Zone 1: John Brandt 3 year term

Trustee Zone 2: James W. Kalbus 3 year term

Trustee Zone 3: Mary E. Horton 2 year term

Trustee Zone 4: Ernest Allen 1 year term

Trustee Zone 5: Leonard Tiegs 1 year term

 

September, 1952

Mary Elizabeth Horton 13

 

September 4, 1951

Trustee Zone 2: James W. Kalbus 39 2 year term

Clifford C. Adamson 18

Trustee Zone 3: Mrs. Frank Horton 40 1 year term

Homer E. Davies 35

Trustee Zone 4: E.G. Chaffer 21 3 year term

Trustee Zone 5: Leonard Tiegs 32 3 year term

William Castagneto 22

Harold C. Miles 10

 

September 5, 1950

Trustee Zone 1: John Brandt 39 3 year term

Trustee Zone 2: Edson H. Deal 40

 

September 6, 1949

Zone 3 Bert Stone 38 3 year term

Zone 5 James Kalbus 38 2 year term

 

Nampa Independent School District No. 37 became Class A No. 131 effective July 27, 1948. As a Class A district, there were to be five trustee zones with one trustee elected from each zone.

 

September 7, 1948

Zone 1: John H. Brandt 69 2 year term

Zone 2: Edson H. Deal 71 2 year term

Zone 3: Bert Stone 72 1 year term

Zone 4: E.G. Chaffer 70 3 year term

Zone 5: E.L. Kiney 70 3 year term

 

September 2, 1947John Brandt 117 elected

Edson Deal 129 elected

Tom MacGregor 70

C.M. Corlett 58

 

September 3, 1946Bert Stone 174 elected

Lester Hamilton 171 elected

Tom MacGregor 112

George Mitchell 100

 

September 4, 1945E.G. Chaffer 33 elected

E.L. Kinney 31 elected

 

September 5, 1944C.M. Corlett 25 3 year term

Edson Deal 24 3 year term

Grace Keim 24 3 year term

 

September 7, 1943B.G. Davies 31 elected for 3 year term

Lester Hamilton 30 elected for 3 year term

C.M. Corlett 31 elected for 3 year term

 

September 1, 1942W.H. Keim 40 elected for 3 year term

E.G. Chaffer 41 elected for 3 year term

 

September 2, 1941Edson Deal 245 elected for 3 year term

Earl V. Hopkins 64

H.E. Meyer 240 elected for 3 year term

E.G. Chaffer 256 elected for 1 year term

 

September 3, 1940B.G. Davies 117 elected for 3 year term

Lester G. Hamilton 122 elected for 3 year term

George Qualls (write-in) 6

 

September 5, 1939W.S. Anderson 207 elected for 3 year term

W.H. Keim 208 elected for 3 year term

Lester G. Hamilton 207 elected for 3 year term

Other write-ins 4

 

Shall the hereinafter described portion of Independent School District No 37, Canyon County, Idaho, be annexed to Common School District No. 47, Canyon County, Idaho?

In Favor of Annexation 48

Against Annexation 161

Blank Ballots 9

 

September 6, 1938H.E. Meyer 240 elected for 3 year term

Edson Deal 281 elected for 3 year term

Peter Johnson (write-in) 131

H.B. Geise (write-in) 120

Mrs. Carl Hallborg (write-in) 55

Other write-ins 16

 

September 7, 1937B.G. Davies 95 elected for 3 year term

Elmer I. Eastman 94 elected for 3 year term

Other write-ins 2

 

September 6, 1936W.S. Anderson 199 elected for 3 year term

Peter E. Johnson 177

W.H. Keim 202 elected for 3 year term

Pat Mahoney 108

Hiram Coates (write-in) 8

Other write-ins 2

 

Elmer Eastman 280 elected for 1 year term

Pat Mahoney 14

Other write-ins 5

 

Shall the Board of Trustees be authorized to sell the following described property located on Madison Avenue abutting the Cemetery?

Yes 216

No 20

 

September 3, 1935T.C. Horton 52

H.E. Meyer 110 elected for a 3 year term

E.W. Rising (write-in) 66 elected for a 3 year term

 

September 4, 1934B.G. Davies 21 elected for a 3 year term

H.A. Whitney 21 elected for a 3 year term

 

W.S. Anderson 21 elected for a 2 year term

 

September 5, 1933William H. Keim 79 elected for a 3 year term

Lewis Ord 20

Frank M. Scott 80 elected for a 3 year term

 

September 6, 1932H.E. Meyer 116 elected for a 3 year term

H.M. Preston 114 elected for a 3 year term

 

K.W. Edmark 116 elected for a 2 year term

 

September 1, 1931K.W. Edmark 103

E.W. Howland 76

Chester C. Minden 89

Hugh A. Whitney 144 elected for a 3 year term

 

H.E. Meyer 182 elected for a 1 year term

 

Shall the Board of Trustees be authorized to sell or otherwise dispose of the six bungalows located on the Kenwood Block abutting Sixth Street South?

Yes 111

No 40

 

September 2, 1930Frank M. Scott 122 elected to a 3 year term

Hugh A. Whitney 39

W.H. Keim 89 elected to a 3 year term

A.R. Cadow 17

J.E. Barr 64

 

September 3, 1929H.M. Preston 44 elected to a 3 year term

C.C. Reed 38 elected to a 3 year term

 

H.C. Robinson 43 elected to a 2 year term

 

 

September 4, 1928Percy L. Labrum 44

Lee Lantz 122

E.W. Rising 223

Dr. H.C. Robinson 242 elected to a 3 year term

W.R. Thompson 96

Frank Woodruff 299 elected to a 3 year term

 

C.W. Kempthorne 311 elected to a 2 year term

 

September 6, 1927Ralph Carpenter 127 elected to a 3 year term

Chester C. Minden 173 elected to a 3 year term

Mrs. A.J. Woodford 76

 

September 7, 1926D.L. McBane 26 elected to a 3 year term

Clarence S. Graybill 25 elected to a 3 year term

 

September 1, 1925Dr. H.C. Robinson 116 elected to a 3 year term

R.E. Titus 153 elected to a 3 year term

A.B. Chapman 88

 

Clarence Graybill 169 elected to a 1 year term

George Power 1

 

September 2, 1924F.K. Robinson 233 elected to a 3 year term

C.C. Minden 184 elected to a 3 year term

A.B. Chapman 165

G.F. Wagoner 127

 

September, 1923J.M. McCaw 430 elected

D.L. McBane 430 elected

 

September, 1922Dr. H.C. Robinson 380 elected to a 3 year term

C.G. Power 639 elected to a 3 year term

G.A. Remington 318

A.H. Christenson 353 elected to a 1 year term

Geo. A. Meffan 337

 

September, 1921F.K. Robinson 367 elected

Chester Minden 328 elected

A.L. Anderson 216

Geo H. VanDeSteg 142

 

September 7, 1920G. Harvy Moore 689 elected

A.E. Lindsey 924 elected

Mrs. Ida Hammond 697 elected

M.H. Stanford 272

F.H. Hostettler 277

 

September 2, 1919Mrs. B.L. Johnson 430 elected

Dr. H.C. Robinson 452 elected

J.S. Colvin 383

Dr. Pipher 313

 

September 3, 1918H.H. Keim 326 elected

D.W. Moffatt 323 elected

W.G. Adams 312

M.M. Davidson 305

 

September 1917J.H. Murray 194 elected

Mrs. Ida Everly 121

Mrs. Ida Hammond 157 elected

 

September 5, 1916Rev J.S. Colvin 245 elected

John Pipher 205 elected

V.T. Elver 157

J.D. Bloomfield 149

Mrs. J.A. Grosscup 49

N.A. Messenger 30

H.J. Stuart 29

 

September 7, 1915Rev S.J. Jennings 112 elected

T.R. Horne 96 elected

F.G. Stephens 58

Jacob Forch 52

 

September 1, 1914Ida Hammond 293 elected

J.H. Murray 317 elected

Carrie Edwards 54

H.J. Stewart 58

W.D. Potter 199

L. Foester 204

 

September 2, 1913J.D. Bloomfield 97 elected

T.E. Munhall 96 elected

N.A. Messenger 23

F.J. Titus 23

 

September 3, 1912F.G. Stephens 379 elected

T.R. Horne 378 elected

R.W. Edwards 114

E.A.Cushman 127

 

September 5, 1911J.H. Murray 105 elected

J.A. Givens 22 elected

 

September 6, 1910J.D. Bloomfield 534 elected

R.M. Estes 534 elected

Eugene Emerson 71

C.V. Whallon 66

 

September 7, 1909Mr. E.H. Dewey 27 elected

Mrs. G.W. Lamson 23 elected

 

September 1, 1908Dr. Murray elected

Mrs. Hammond elected

 

September 3, 1907J.D. Bloomfield 131 elected

J.H. Graybill 110 elected

E.R. Brace 51

Silas Wilson 55

E.W. Gardner 44

W.W. Snell 23

Shelley Tuttle 19

 

September 3, 1906Mr. E.H. Dewey 23 elected

Mrs. G.W. Lampson 22 elected

 

September 5, 1904Mr. Bloomfield 85 elected

Mr. Graybill 67 elected

Mr. King 42

 

 

September 1, 1902Dr. Murray 129 elected

Mrs. Hammond 127 elected

Mrs. Gould 72

Mr. Coe 64

 

September 3, 1900Mr. Partridge 110 elected for a 6 year term

Mr. Graybill 102 elected for a 6 year term

Mr. Steinmeier 83

Mr. Mock 78

  

September 5, 1898

Mr. A.K. Stoddard 82 elected for 6 year term

Mrs. B.B. Kurtz 54 elected for 6 year term

Mr. A. McClelland 36

Mrs. L. Griffith 19

Mrs. C. Duval 18